FOX Sports od stycznia w Polsce

AKTUALIZACJA: Poniższy wpis zostawiamy, choć mamy styczeń 2014, a FOX Sports Polska nie wystartował. Żałujemy, że wiadomość o tym podaliśmy Wam w trybie oznajmiającym, ale wydawało nam się, że trudno o pewniejsze źródło informacji niż to, które mieliśmy. Niewykluczone, że FOX chciał zasiać trochę zamętu i wybadać reakcję rynku, sugerując na targach Sportel start kanału w Polsce na początku 2014 r. Zobaczymy, jak sprawa się rozwinie w najbliższych miesiącach.

W styczniu 2014 r. w Polsce wystartuje kanał FOX Sports. To element globalnej ekspansji FOX International Channels w obszarze sportowych praw telewizyjnych.

fox_sportsSpekulacje o starcie kanału sportowego FOX w Polsce przybrały na sile po ogłoszeniu przez stację w poniedziałek informacji o zakupie praw do pokazywania koszykarskiej Euroligi. Na targach branży mediów i kontentu sportowego Sportel w Monako potwierdziliśmy w kilku niezależnych źródłach, że FOX Sports ruszy w Polsce 1 stycznia 2014 r.

Informacja ta jest zaskoczeniem ze względu na dużą konkurencję na naszym rynku (polski telewidz może wybierać spośród blisko 20 kanałów sportowych) i brak możliwości zbudowania w krótkim czasie znaczącego portfolio praw sportowych. Zwłaszcza w pierwszych miesiącach FOX będzie miał niewielkie pole manewru, z czasem być może zacznie “polować” na co ciekawsze prawa należące obecnie do Polsatu i nc+.

FOX w ostatnich miesiącach przerodził się w agresywnego gracza na międzynarodowym rynku praw sportowych. Niejasne jest, co było katalizatorem tej przemiany. Stacja należąca do giganta mediów Ruperta Murdocha tylko w ostatnich dniach – poza zakupem praw do Euroligi – potwierdziła umowę z Bundesligą (obowiązująca w 80 krajach od sezonu 2015/2016) i Roland Garros (obejmująca 20 terytoriów w Azji od 2014 roku). W Europie FOX Sports obecny jest już w Holandii, Włoszech i Turcji, a wkrótce pojawi się w Polsce i kilku innych krajach Starego Kontynentu.

Więcej o ekspansji FOX Sports i szczegółowa relacja z targów Sportel na blogu w najbliższą środę.

3 thoughts on “FOX Sports od stycznia w Polsce

  1. admin Post author

   Nie jestesmy portalem informacyjnym i nie mamy srodkow i czasu, by bawic sie w dziennikarzy. Fakt, chcielismy napisac cos wiecej o FOX, ale w kontekscie ich globalnej ekspansji, a nie polskiego rynku. Na razie to odlozylismy.

   Informacja z pazdziernika co do planow uruchomienia FOX Sports w Polsce pochodzi z wiarygodnych zrodel. Z perspektywy czasu zalujemy, ze nie postawilismy w tekscie znaku zapytania nad terminem styczniowym, o ktorym slyszelismy, bo jesli sie nad tym dluzej zastanowic, to czasu na zagwarantowanie kontentu dla kanalu FOX ma bardzo malo.

   Wiec moze i namieszalismy – coz, takie ryzyko podawania nieoficjalnych wiadomosci. Nikogo do powolywania sie na nas nie przymuszalismy. :) Na pewno sobie tego nie wymyslilismy. Gdy dowiemy sie czegos wiecej, damy znac.

 1. nin

  No własnie , znak zapytania to jest to co brakuje.

  Nie chodzi mi o stałe informacje a raczej rozwinięcie tego co chcieliście ukazać – ekspansji.
  Co oczywiście ma wpływ na Polski rynek.

  Mam nadzieję, że temat tu nie umrze i coś fajnego napiszecie.

  Mi termin styczniowy, na razie pasuje – kontent na start jest. Ale nie na kanał dodatkowo płatny jak na innych rynkach.

  Teraz czekamy, choć tym tekstem poruszyliście lawinę domysłów i co raz bardziej zwariowanych propozycji.

  Rzekł bym, dział marketingowy macie bardzo dobry ale chyba czas na wystudzenie emocji. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>